TEKNİK DESTEK

Multiswitch Projelerinde Tavsiyeler
1. Genel kural olarak, karasal girişe gelen yayınların seviyesi 65-85 dBuV aralığında olmalıdır. Özellikle kablo TV yada RF headend yayınlarının dağıtımında seviyelerin bu aralıkta olmasına dikkat edilmelidir. Karasal girişte aktif/pasif anahtarı ile devreye alınabilen 25 dB kazançlı aktif kuvvetlendirici bulunmaktadır, dolayısı ile çoğu uygulamada ön yükselticiye ihtiyaç olmayacaktır.
2. Girişin yüksek gelmesi veya harici yükseltici kullanmanız durumunda karasal girişi pasif konuma alınız. Unutmayın ki aşırı yüksek karasal yayınlar alıcı tarafta diplexer denilen ( uydu ve karasal band filtreleri içeren) ayırıcı kullanılmaz ise uydu yayınlarının kalite değerini düşürecektir!
3. Dağıtım santrali karasal girişinde aktif yükseltici bulunmaktadır. Girişi kullanırken bilinçsiz olarak yüksek kazançlı (30-35 dB) ön yükseltici kullanmayınız. Gerektiğinde uzman kişilerden yardım almanız önerilir.
4. Cihazın konnektör girişlerinden içine su sızmasını önlemek için LNBden gelen kabloların kavis verilerek ( U yada S) cihaza girmesi sağlayın.
5. RG6 tipi uydu kabloları için öngörülen maksimum dağıtım uzunluğu 100 metredir, bu değeri aşmayınız yoksa yağmur, kar, rüzgar gibi kötü hava koşulları için marjınız (payınız) kalmaz!
6. DC gerilim geçişinin de mümkün olduğu uydu prizleri ve bölücüleri kullanınız.
7. Kablolarda ek yapmaktan kaçınınız ve kesinlikle kırılma, aşırı büküm ve kıvrımlardan uzak durunuz!
8. Abone izleme noktasında yayın seviyesi yetersiz ise maksimum 20 dB kazançlı ön yükseltici kullanınız.
Ürünlerimizin uygulamaları ile ilgili her türlü teknik sorunuzu info@riosat.com.tr adresine yazabilirsiniz, sorularınız uzman mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır.


Bİze Ulaşın

İletişim Bİlgİlerİ

  • Riosat Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.
  • Adres: Maltepe Mah. Litros Yolu sokak No:7 Çevrehan D.16
  • Zeytinburnu / İstanbul
  • Telefon: 0212 437 00 39
  • Email: info@riosat.com.tr